Kim są Szwy

Jesteśmy dwójką muzyków na ścieżce poszukiwania własnego głosu i brzmienia - Agnieszka Król (warstwa tekstowa i wokalna) oraz Michał Husak (warstwa muzyczna i tekstowa). Od lat pracujemy nad debiutanckim albumem, którego pierwszy singiel "Szepty" wraz z teledyskiem ukazał się na naszym YouTube 02 maja 2022. "Szepty" to nasz najodważniejszy, jak dotąd, odzew do odbiorcy. Utwór ten, zapowiadający płytę "Monofonia" (której wydawcy jeszcze szukamy), odkrywa nasze wnętrze w warstwie tekstowej i muzycznej - dopieszczone w trochę przesadzonej skali. Tym razem nie szukamy kompromisów i z pewnością nie idziemy na skróty. SZVVY są właściwie zaprzeczeniem pójścia na łatwiznę. Miksowanie piosenki odbyło się z rąk trzech różnych realizatorów, na przestrzeni dwóch lat, bardzo dużo nauczyliśmy się od Andrzeja Puczyńskiego ze studia Izabelin. W tym czasie dzięki udzielonej przez ZAIKS dotacji, wynajęliśmy muzyków sesyjnych, by jednak ostatecznie nagrać, bądź zaprogramować każdy instrument samodzielnie - po stronie Michała była praca od podstaw brzmienia i produkcji, aż po kontrolowanie każdego najmniejszego szmeru (nagrał większość instrumentów w utworze). Agnieszka postawiła sobie ambitne zadanie stworzenia wciągającej, niebanalnej historii, opowiedzianej tonami od melancholii, po wirtuozerską furię. Musiała wymyślać się na nowo przynajmniej trzy razy, by w końcu usłyszeć wierne odbicie swojej wrażliwości, uzyskać upragniony efekt i osiągnąć balans w emanowaniu jej elektryzującą energią, a zdolnością do głębokiej zadumy w ramach jednej spójnej wypowiedzi. Ostatecznie utwór zmiksował Wojciech Stekla ze Studia Sonigma (Warszawa). Zaczęliśmy od zespołu, skończyliśmy na duecie, którego kreatywnej energii wystarczyłoby na kilka formacji. Otoczenie wielu ludźmi zamieniliśmy na swoje własne towarzystwo i podróż w głąb siebie, by odnaleźć tam więcej zasobów niż dotychczas było nam dane oglądać. Nauczyliśmy się więcej, niż sądziliśmy, że można wiedzieć. I oto jesteśmy: S7.VVY - dumny rezultat wielu perturbacji i prób charakteru.

Agnieszka Król

Wokalistka, autorka tekstów, współautorka kompozycji muzycznych. Ukończyła studium muzyczne Music Point, w klasie wokalu w 2012 roku. Uczestniczyła w licznych warsztatach muzycznych pod opieką artystów takich, jak Anna Stępniewska Gadt, Kasia Rościńska, Przemysław Strączek, Agnieszka Piotrowska-Hajduk, Grzegorz Karnas czy Karo Glazer.

W 2019 roku otrzymała tytuł magistra sztuki na Uniwersytecie Śląskim pisząc o abstrakcji w malarstwie. Aktualnie wokalistka, autorka tekstów i współautorka kompozycji w Szwach, a także w duecie Król Samołyk. Pod nazwą AguKro prowadzi autorski kanał na YouTube, na którym zamieszcza covery utworów znanych artystów.

Michał Husak

Założyciel duetu Szwy. Kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Jego głównym instrumentem jest gitara. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalizacji z instrumentalistyki jazzowej.

Przez wiele lat swojej aktywności muzycznej występował na scenach festiwalowych (m.in. SpaceFest, AlterFest, Debiuty na Festiwalu w Opolu z zespołem Zimowa), na antenie radia (Program Trzeci Polskiego Radia), a także w telewizji (Narodowe Czytanie). Współtworzył formacje muzyczne w gatunkach: pop, funk, hard rock, bossa nova, fado, jazz, muzyka akustyczna, publikując nieoficjalne wydawnictwa studyjne.